Sinds 26 januari zijn de deuren van de culturele en creatieve sector weer open, maar onder voorwaarden. Nog steeds gelden er strenge beperkingen voor het aantal personen in een zaal en een verplichte sluitingstijd om 22 uur. Daarom trekt het kabinet, bovenop de eerdere steun van € 195,1 miljoen voor de periode vanaf 12 november, € 56,5 miljoen extra uit voor specifieke steun aan de sector voor de periode 1 februari tot en met 8 maart. Hiermee komt het totaal beschikbare bedrag voor dit vijfde steunpakket uit op € 251,6 miljoen.
Staatssecretaris Gunay Uslu van Cultuur en Media:
“De coronacrisis blijft de culturele en creatieve sector hard raken. Naast de steun voor gesubsidieerde instellingen, is er daarom ook extra steun voor zzp’ers. Dat is hard nodig om hun kennis en kunde voor de sector te behouden. Bij de fondsen verlengen we verschillende subsidieregelingen voor makers. Ook voor zzp’ers, makers en technici in het deel van de podiumkunstensector dat niet door het Rijk wordt gesubsidieerd is er steun via de compensatieregeling bij het Fonds Podiumkunsten.”
Steun aan makers
Een groot deel van dit steunpakket is bedoeld voor het ondersteunen van makers, kunstenaars en andere culturele professionals.
Producenten van professionele livevoorstellingen en -concerten worden gecompenseerd voor inkomsten die ze uit de kaartverkoop mislopen via een regeling bij het Fonds Podiumkunsten. Hierbij wordt tot 85% van de kaarten van deze activiteiten opgekocht, ook bij annuleringen. Voor de compensatieregelingen heeft het fonds tot en met 8 maart 2022 in totaal € 122,5 miljoen beschikbaar. Daarvan komt € 111,5 miljoen uit de nieuwe steunpakketten en is er € 11 miljoen die nog beschikbaar is uit een eerder pakket. Voor de periode 28 november tot en met 31 januari zal het aanvraagloket van de regeling op korte termijn open gaan. Voor de periode van 1 februari tot en met 8 maart zal het Fonds Podiumkunsten een nieuwe suppletieregeling opstellen en daar op korte termijn over communiceren.
Vijfde steunpakket culturele en creatieve sector
De totale beschikbare € 251,6 miljoen op een rij:
In totaal is sinds het begin van de coronacrisis meer dan € 1,8 miljard aan specifieke steun voor de culturele en creatieve sector ter beschikking gesteld, naast de generieke steunpakketten.
Schrijf u in voor de gratis nieuwsbrief.
Ontvang periodiek lokaal nieuws, uitnodigingen voor evenementen, vacatures en aanbiedingen.